A tetőcserepes tetőfedés alkalmával beton és kerámia alapanyagú cserepekkel is történhet a munkavégzés, mindegyiknek más előnyös tulajdonságai vannak.
Tetőfedés – A betoncserép tartós
A betonból készülő tetőcserép tartóssága páratlan, ennek köszönhetően pedig évtizedeken keresztül is jó szolgálatot tehet a tetőnk burkolataként. Ha a tetőfedés betoncseréppel történik, háztetőnk be lesz biztosítva az olyan negatív időjárási tényezők ellen, mint a nagyobb széllökések, a jégeső, vagy a téli időszakban előforduló fagykárok, ugyanis a betoncserép maximálisan elvezeti az esővizet, és nem szívja magába, hogy aztán ott megfagyhasson. Egy betontetőcseréppel végzett tetőfedés végeredményére akár ötven éven keresztül is panasz nélkül számíthatunk.
Tetőfedés – A betoncserép jól terhelhető
Mivel a betoncserép súlya jóval nagyobb, mint társáé, a kerámiacserépé, komolyabb teherbírással rendelkező tetőszerkezet kialakítására lesz szükségünk, ha ezt akarjuk használni a tetőfedés során. Masszívabb anyaga miatt azonban a betoncserép jobban is terhelhető, mint a kerámiacserép, így nagyobb tömegű hó felhalmozódása esetén sem kell aggódnunk.
Tetőfedés – A kerámiacserép súlya könnyű
Mint azt fent is tárgyaljuk, a tetőfedés folyamán az egyik legfontosabb kérdés, hogy mennyire terhelhetjük meg a tetőszerkezetet. Lényegében az erre a kérdésre adott választól függ az is, hogy milyen típusú tetőfedőanyagot választunk a munkálatokhoz. Ha a tetőszerkezetünk nem annyira jól terhelhető, és kitartanánk a tetőcserepes tetőfedés mellett, a betoncserép helyett érdemes kerámiacserepet választanunk, melynek súlya jelentősen könnyebb.
Tetőfedés – A kerámiacserép hőszigetelése kiváló
Ha a tetőfedés folyamán kerámiacserepet alkalmazunk, hőszigetelésére mind a téli, mind pedig a nyári időszakban számíthatunk. Míg a zimankósabb napokban nem engedi kiszökni a meleget a házból, a fullasztó nyári kánikula idején párologtató funkciója révén hűsíti otthonunk belső tereit.