Biztos, hogy nem szeretnénk gyakran karbantartani tetőnket, ezért fontos, hogy minőségi anyagból és megfelelő tetőfedő szakemberrel végezzük a munkát építkezésnél vagy felújításnál.
Tetőfedő – a tervezés
Az első és legfontosabb, hogy kiválasszuk, milyen típusú tetőt szeretnénk. Vannak lapostetők és magastetők, a magastetőkön belül pedig nyeregtetők, kontytetők, sátortetők, és még számtalan fajta. Érdemes kikérni tetőfedő szakember véleményét, hogy melyik fajtának mik az előnyei és hátrányai, milyen a szerkezete, mennyire átépíthető. Amennyiben napelemet vagy napkollektort szeretnénk beépíttetni, akkor kicsit leszűkül a választási kör.
Tetődedő – A faanyagok
A leggyakoribbak a fából kialakított fedélszerkezetek, de készülnek fém vagy vasbeton elemekből is tetőszerkezetek. Az is fontos, hogy jó minőségű faanyagot vásároljunk, mivel ennek kell elbírnia a cserép súlyát, valamint a tél viszontagságaiban a hó és jég súlyát is, esetenként erős szélvihar nehézségeit. A tetőfedő feladata mindenképp, hogy impregnálja a faanyagot, hogy azt megóvjuk a rágcsálóktól és a nedvességtől.
Tetőfedő – Betoncserép vagy kerámia?
Azon kívül, hogy a tető formáját, színét és gyártóját kell kiválasztanunk, az anyagában is érdemes tetőfedő szakember véleményét kikérni. Ha körülnézünk, a kerámia cserepek sokkal több színben és formában kaphatóak, mint a beton. Ezen kívül a páraáteresztő képességük is jobb. Akármelyikre is essen a választásunk, fontos, hogy minőségi alapanyagot válasszunk.
A tetőfedő munkája az egyik legfontosabb építkezésnél
A tetőcserép kiválasztása során nehéz a döntésünk. Először érdemes kiválasztani a tetőfedés anyagát. Rendkívül fontos a tetőfedő minőség, mivel ez fogja megóvni otthonunkat a jégesőtől, letört ágaktól, az időjárás viszontagságaitól.