A tél úton van, és számos olyan természeti elemet hoz magával, amely megterhelheti a tetőfedését. A jó hír az, hogy az alábbi lépések végrehajtásával gondozhatja a otthonának tetejét, és a leghidegebb évszakban is jó állapotban tudja tartani azt.
Az ellenőrzések fontos védelmi vonalat jelentenek a tető károsodása ellen. Szakembereink azt javasolják, hogy évente kétszer vizsgálják meg a tetőt, egyszer tavasszal, egyszer pedig ősszel. A tavaszi ellenőrzés megállapíthatja az előző télen kialakult károkat, ősszel elvégezhetjük a szükséges megelőző karbantartásokat.
A tél és a tető
Noha a rendszeres, évente kétszer elvégzett ellenőrzések valóban kulcsfontosságúak a tetőfedések jó állapotban tartásához, nem ez az egyetlen út a sikerhez. Egy heves vihar ugyanis további ellenőrzést igényelhet. Az erős széllökések letéphetik a tetőfedő anyagokat, ami viszont a többi anyagot teszi sérülékenyebbé. Az erős szélen és a viharokon kívül a hőmérséklet-ingadozások is károsíthatják idővel a tetőt.
Halljuk meg a tetők segélykiáltását!
Az elzáródott vagy eldugult tetőcsatornák megakadályozhatják a víz kifolyását a tetőn. Ez minden évszakban problémát jelent, de télen a kiürítetlen víz felhalmozódhat és megfagyhat, ami idővel nagy mennyiségű tömeget halmoz fel. A tetőn felhalmozódó hó rendkívül megnehezülhet. Tegye meg a megfelelő lépéseket a hó eltávolítására, amennyiben ez biztonságosan megtehető.
Jeges tetők
Az ereszcsatornákon lógó jégcsapok a jéggátak jelei. Hozzájárulhatnak az elégtelen vízelvezetés fent említett problémájához. Ezenkívül a jéggátak önmagukban is károkat okozhatnak, károsíthatják az ereszeket, a tetőcserepeket és a tetőrendszer egyéb elemeit. Távolítsa el a jégcsapokat tetőjéről és kímélje meg magát néhány igen kellemetlen meglepetéstől.