A megfelelő tetőszín kiválasztása több tényezőtől is függ. Ezeket gyűjtöttük egy csokorba.
A megfelelő tetőszín kiválasztása – A tartósság szempontja
Bármilyen tetőszín alkalmazásában is gondolkozunk, mindenképpen érdemes jó minőségű tetőcserepet beszereznünk, hogy az eredmény tartós legyen. Azzal azért így is számolnunk kell, hogy mind a napsugárzás, mind a viharok, mind pedig a lerakodó szennyeződések koptatni fogják tetőnk színét az idő múlásával, ezért 5-10 évente nem árt, ha beütemezünk egy tetőtisztítást.
A megfelelő tetőszín kiválasztása – Az építészeti stílus szempontja
Ha azt szeretnénk, hogy házunk minden egyes eleme esztétikus és ízléses legyen, figyelnünk kell rá, hogy a választott tetőszín illeszkedjen az építészeti stílushoz. Annak függvényében kell tehát döntenünk a lehetséges színárnyalatok között, hogy milyen színűek az épületen az ereszcsatornák, a nyílászárók, a redőnyök, vagy éppen hogy pontosan milyen tónusú a falakon a vakolat.
A megfelelő tetőszín kiválasztása – A jogszabályoknak való megfelelés szempontja
A minőség és az építészeti stílussal való összhang csupán az első lépések a megfelelő tetőszín kiválasztásának folyamatában, ugyanis döntésünknek bizonyos jogszabályi előírásoknak is eleget kell tennie. Hogy kideríthessük, pontosan milyen típusúaknak, a tetőszín kiválasztása előtt fel kell vennünk a kapcsolatot az építési hatóságokkal, azt azonban leszögezhetjük, hogy az épület földrajzi régiójában uralkodó arculatból nem lóghat ki a mi tetőnk színe sem.
A megfelelő tetőszín kiválasztása – Az energiahatékonyság szempontja
Nagy népszerűségnek örvend manapság a sötétebb tónusú tetőszín, amely hiába rendkívül stílusos, mivel túlzottan sok hőt szív magába, a nyári időszakban könnyen szaunává változtathatja a ház belső helyiségeit. Érdemes tehát inkább valamilyen fakóbb tetőszín mellett letenni a voksunkat, ugyanis ezzel nemcsak a hőségtől kímélhetjük meg magunkat, hanem a folyamatos klímahasználattal járó irreálisan magas összegű villanyszámláktól is.