A tetőtisztítás átlagon felüli fontossággal bíró művelet, ugyanis ha nem végeztetjük el, a tetőnkön lerakódó szennyeződésréteg súlyos és nehezen kezelhető problémákat okozhat a háznak.
Hogyan történik a tetőtisztítás?
Ahhoz, hogy a tetőtisztítás végeredménye teljes mértékben megfelelő legyen az elvárásainknak, mindenképpen vegyük hozzá igénybe szakember segítségét. A szakember a munkálat megkezdését megelőzően elvégez egy átfogó jellegű állapotfelmérést a tetőnkön, és meghatározza, hogy mekkora az a felület, ahol a tetőtisztítás folyamatát el kell végezni. Ellenőrzi továbbá a tetőszerkezetet, illetve az ereszcsatornákat is, amelyeket adott esetben szintén ki kell tisztítani, hogy a tetőtisztítás során elhasznált víz zavartalanul elfolyhasson.
Mitől védelmezi a tetőt a tetőtisztítás?
A tetőtisztítás az időjárás olyan kedvezőtlen hatásaitól védelmezi a tetőnket, mint az erősebb napsugárzás és a nagyobb csapadékhullások. Ezek és a különböző rárakódó szennyeződések jelentős mértékben rongálják a tető állapotát, amennyiben bizonyos időközönként nem iktatjuk be a tetőtisztítás elintézését.
Miért lehet nagyon fontos megelőzési stratégia a tetőtisztítás?
A tetőtisztítás nagyon fontos stratégiai szerepet játszhat a beázás megelőzésében. Egy elhanyagolt tetőn ugyanis tetőtisztítás hiányában nagy mennyiségű moha és alga telepedik meg, melyek nedvességet juttatnak a tetőborítás alá, ezzel jelentősen gyengítve a tető szerkezetét is.
Mikor érkezik el a tetőtisztítás ideje?
Ha legalább 5-10 évente felírjuk a tetőtisztítás műveletét a házzal járó teendők listájára, azzal mindenképpen sokat teszünk azért, hogy otthonunk ápolt benyomást keltsen, de kiválthatunk ezáltal egy teljes tetőfelújítást is, az idő előtti tetőcseréről nem is beszélve.